window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať

VIDEO Absolútne nepripravené mužstvo na zápas a úplne odovzdané, hromžil nešťastný tréner

POPRAD - Hokejisti HK Poprad zvíťazili v utorkovom zápase 13. kola Tipos extraligy nad HK 32 Liptovský Mikuláš 7:4. "Kamzíci" triumfovali v treťom stretnutí za sebou a posunuli sa v tabuľke na 5. miesto. Liptáci nenadviazali na úspechy s Trenčínom a Žilinou a patrí im 11. priečka.
Tréner Juraj Faith.
Tréner Juraj Faith. Zdroj: TASR - Daniel Stehlík

Tipos extraliga – 13. kolo:

HK Poprad – HK 32 Liptovský Mikuláš 7:4 (3:0, 2:3, 2:1)

Góly: 2. Šiška (Giľák, Nauš), 8. Török (Kundrik, Romančík), 9. Cracknell (Nauš), 34. Calof (Bourque, Cracknell), 37. Centazzo (Kotvan, Murphy), 58. Calof (Murphy, Bourque), 59. Török (Murphy, Kotvan) – 22. Gerlach (Quince, Ullman), 23. Quince (Hraško, Ranford), 39. Lalík (Chmielewski, Foote), 55. Ranford (Ullman, Réway). Rozhodcovia: Krajčík, Štefik – Stanzel, Pribula, vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Chmielewski (L. Mikuláš) za pästný súboj/hrubosť 20 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 1360 divákov.

Slovenskí rozhodcovia v debate.Uniká im podstata situácie, uviedla KR SZĽH. Po pravidelných trestoch hráčov prišlo aj na arbitrov

Poprad: Vay – Brejčák, Kotvan, Romančík, Bourque, Turan, Fereta, Sluka – Calof, Cracknell, Centazzo – Murphy, Suchý, Šotek – Giľák, Šiška, Nauš – Paločko, Török, Kundrik

Liptovský Mikuláš: Fitzpatrick (9. Surák) – Foote, Lalík, Ullman, Hraško, Jendroľ, Mezovský, Štrbáň – Gerlach, Quince, Ranford – Tkáč, Uhrík, Chmielewski – Žitný, Sukeľ, Réway – Vojtech, Vankúš, Šandor – Nespala

Hlasy po zápase /zdroj: TASR/:

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: "Veľmi nebezpečný súper, húževnatý a bojovný. Nechcem povedať, že tú prvú tretinu sme dali jednoduché góly, ale skôr sme začali hrať veľmi jednoducho a na tom boli postavené tie presné zásahy. Všetko išlo smer brána. Za stavu 3:0 Mikuláš začal presne robiť to, čo my v prvej časti. Mali sme s tým veľké problémy, dostali sa v podstate veľmi rýchlo späť do zápasu. Pre nás bolo veľmi dôležité, že vždy sme dokázali zareagovať na to, keď sa Mikuláš dostal do zápasu. Vedeli sme na to odpovedať ďalším gólom, čím sme súpera trošku otupili na určitý časový úsek. Ale veľmi nepríjemný zápas pre nás až do samotného záveru. Veľmi si vážime tieto tri body, ktoré sú pre nás veľmi dôležité."

Karaffa v drese Košíc.Košičania púšťajú svojho útočníka na hosťovanie. Dôvodom návrat dvoch opôr

Tomáš Török, útočník Popradu, v zápase 2+0: "Zaujímavý zápas, potrebovali sme potvrdiť víťazstvo zo Zvolena. Prvá tretina bola skvelá, ale vstup do druhej sme nemali ideálny a stratili sme našu identitu. Potom nás podržali presilovky, napadalo nám to a máme ďalší dôležitý triumf. Teší nás, že sme to po 60 minútach dotiahli do víťazného konca."

Juraj Faith, tréner Liptovského Mikuláša: "Takto nemôžete nastúpiť. Absolútne mužstvo nepripravené na zápas, bez nejakého nasadenia a ´chtíča´. Úplne odovzdané mužstvo po tých dvoch víťazných zápasoch. Samozrejme, potom je ťažko naháňať výsledok za stavu 0:3. Aj keď sme sa dostali do hry a boli tam šance, Poprad nám stále odskočil a držal si komfortný odstup. Síce v závere za stavu 4:5 mal Tkáč veľkú šancu, ale nezmyselne niekde prihrával. Vypomstí sa vám však, keď nie ste pripravení na zápas. To rozhodlo o výsledku stretnutia."

Popradčania pred zápasom.VIDEO Raritný okamih v Tipos extralige. Brankár Popradu ani nechytal, napriek tomu dostal dvojminútový trest

Lukáš Lalík, obranca Mikuláš, strelec gólu na 3:5: "Mali sme strašne zlý vstup do zápasu, nemôžeme dostať tri góly za desať minút. Odohrali sme dva dobré domáce zápasy a vonku sa nám toto stane. Doťahovať výsledok je ťažko, aj keď sme sa chytili dvomi gólmi. Nemôžeme takto začať duel, musíme byť pripravenejší a koncentrovanejší."

Pridal: Redakcia HS