window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať

Dochádza trénerovi Oremusovi trpezlivosť? Musím si nejaké veci rozobrať s vedením, tvrdí

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HC MONACObet Banská Bystrica zvíťazili v 14. kole Tipos extraligy nad Slovanom Bratislava 6:4, hoci v tretej tretine prehrávali 1:4. Štyrmi gólmi sa blysol domáci Wedman.
Tréner Peter Oremus.
Tréner Peter Oremus. Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Tipos extraliga - 14. kolo:

HC MONACObet Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava 6:4 (0:1, 0:1, 6:2)

Góly: 41. Wedman (R. Faith, Adams), 49. Wedman (Adams, Chicoine), 50. Wedman (Adams, Scarlett), 52. Wedman (R. Faith), 58. Scarlett (Adams, Chicoine), 60. Adams – 11. Pecararo (Ortega, Hoelscher), 30. Bakoš (Golian, Pánik), 44. Pánik (Bakoš), 48. Hoelscher (Pánik, Golian). Rozhodovali: T. Orolin, Kocúr – Hajnik, Ordzovenský, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 2372 divákov.

Obranca Šimon Nemec.VIDEO NHL: Šimona Nemca odsunuli, Tatar pri prehre Jersey nebodoval

Banská Bystrica: Hrachovina – Scarlett, Chicoine, Michalčin, Česánek, L. Kozák, Žabka – Výhonský, Boucher, Voyer – Adams, Wedman, R. Faith – Kukuča, Petriska, Tomka – Valigura, Čunderlík, Matoušek

Slovan: Šutov – Bačik, Brincko, Kubka, Golian, Královič, Sersen, Maier – Pecararo, Hoelscher, Ortega – Bakoš, Egle, Pánik – Takáč, Bjalončík, Minárik – Dudáš, Kukumberg, Lukošik

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Bol to pre fanúšikov výborný zápas so šťastným koncom pre nás. Dve tretiny nám nešli absolútne nohy, Slovan bol lepší, rýchlejší, mal viac z hry. My sme sa nedostávali do šancí. Podstatné bolo, že v tretej tretine sme za stavu 1:4 dali dve rýchle góly a to nás nakoplo. Do varu sa dostali diváci a na vlne pozitívnej emócie sme to uhrali. Súper začal byť nervózny a my sme si pomohli aj presilovkami. Wedmanova lajna bola vynikajúco, tá pre nás zápas vyhrala. Do ďalších duelov však budeme potrebovať dvadsať hráčov, nie šiestich, siedmich. Hostia boli väčšinu zápasu lepší, my nemáme jednoduché obdobie, takže za tieto tri body sme veľmi vďační. Bolo to aj o charaktere, že chalani nič nevypustili ani za trojgólového manka. V tom je hokej krásny, že sa dá zmazať a tešiť sa napokon z víťazstva."

Brankár Mareks Mitens.TEL: Mitens a Junca vynulovali súperov. Divokú výhru Banskej režíroval 4-gólový legionár, Nitra dala dole Poprad

Peter Oremus, tréner Slovana: "My sme takmer 50 minút hrali to, čo sme chceli hrať. Potom sme dostali riadnu príučku, lebo predbránkový priestor sme nemali absolútne pokrytý a odtiaľ nám popadali góly. Bystrica odtiaľ skórovala a zápas tak posledných desať minút zvládla. Takéto veci asi človek musí zažiť, ale stávať sa nemôžu. Nemali sme pokrytý predbránkový priestor, to boli hrozné veci, čo sa tam udialo. Následne už naša hra nebola taká, ako sme si predstavovali. Hrali sme uplynulých sedem zápasov z ôsmich vonku a s bodovým ziskom nevládne spokojnosť. Mančaft musíme ešte konsolidovať, dostať ho do nejakej fazóny a na to treba čas. Čo sa týka kádra, musím si nejaké veci rozobrať s vedením klubu."

Tréneri Slovenska počas zápasu proti Dánsku.Nominácia SR na Nemecký pohár 2024: Ramsay vytiahol prekvapivé mená

Parlett a Solenský v pästnej výmene.Udeľovanie trestov v najvyššej súťaži pokračuje. Najnovšie si oddýchne obranca Košíc
Pridal: Redakcia HS